gresbud

Jak zamontować okno dachowe na dachu z blachy?

Okna dachowe to świetny sposób na oświetlenie i wentylację poddasza, a także na stworzenie przytulnej i ciepłej atmosfery w domu. Okna dachowe można zamontować na różnych rodzajach dachów, w tym na dachu z blachy. Jak to zrobić?

Jak zamontować okna dachowe na dachu z blachy?

Montaż okien dachowych na dachu z blachy wymaga specjalnej uwagi i precyzji, ponieważ blacha jest materiałem cienkim i delikatnym, który łatwo uszkodzić lub zdeformować. Montaż przebiega w następujących krokach:

  • Wybór odpowiedniego miejsca i rozmiaru okna: wybierz miejsce, które zapewni optymalne oświetlenie i widok oraz rozmiar okna, który pasuje do konstrukcji i kształtu dachu. Sprawdź, czy nie ma żadnych przeszkód, takich jak rynny, komin czy instalacje elektryczne.
  • Przygotowanie otworu w dachu: odmierz i oznacz miejsce, gdzie ma być umieszczone okno, a następnie wytnij otwór w blachodachówce za pomocą piły lub nożyc do blachy. Zachowaj odpowiedni odstęp od krawędzi i łat dachowych. Usuń ewentualne ostre krawędzie lub zadziory.
  • Montaż ramy okiennej: umieść ramę okienną w otworze i przymocuj ją do łat za pomocą śrub lub gwoździ. Zadbaj, aby rama była pozioma i prostopadła do połaci dachu. Sprawdź szczelność ramy i ewentualnie uszczelnij ją silikonem lub pianką montażową.
  • Montaż skrzydła okiennego: umieść skrzydło okienne w ramie i zablokuj je za pomocą zawiasów lub klamer. Podłącz ewentualne elementy elektryczne lub sterujące, takie jak napęd czy pilot. Sprawdź poprawność działania skrzydła i jego szczelność.
  • Montaż obróbki i kołnierza uszczelniającego: przyklej obróbkę do ramy okiennej za pomocą taśmy dwustronnej lub kleju. Przymocuj kołnierz uszczelniający do obróbki za pomocą śrub lub gwoździ. Kołnierz uszczelniający służy do ochrony przed wodą i wilgocią. Należy dopasować kołnierz do rodzaju pokrycia dachowego.

Jeśli nie czujesz się na siłach, by samodzielnie wykonać montaż, warto go powierzyć fachowcom. Jeśli szukasz profesjonalnej firmy zajmującej się montażem okien dachowych w Lublinie lub okolicach, zapraszamy do kontaktu – oferujemy kompleksowe usługi dekarskie i pokrycia dachowe. Dysponujemy bogatym asortymentem okien dachowych renomowanych producentów, takich jak Velux czy Fakro.

okna dachowe

Certyfikaty i referencje

certyfikat
certyfikat
certyfikat
certyfikat
certyfikat
certyfikat
certyfikat
certyfikat
certyfikat

Partnerzy Gresbud

partnerzy Gresbud
partnerzy Gresbud
partnerzy Gresbud
partnerzy Gresbud
partnerzy Gresbud