gresbud

Czym się kierować przy wyborze pokrycia dachowego?

Wybór odpowiedniego pokrycia dachowego to jedno z ważniejszych zadań, które czeka inwestorów, planujących budowę albo remont domu. Blachodachówka, dachówka ceramiczna, a może gonty bitumiczne? Produktów jest wiele, a każdy z nich ma swoje wady i zalety. Na jakie kryteria trzeba zwrócić szczególną uwagę podczas zakupów? Które pokrycie wybrać?

Czynniki klimatyczne i kąt nachylenia dachu

Cena niewątpliwie nie jest jedynym kryterium, które warto wziąć pod uwagę, wybierając dachy. Jednym z czynników, od których powinien być uzależniony wybór blachodachówki, dachówki czy innego materiału, jest kąt nachylenia połaci dachowej. Właśnie dlatego przed wizytą w hurtowni warto przygotować informacje o podstawowych parametrach dachu, czyli o wspomnianym kącie nachylenia. Producenci wskazują bowiem, jakie są maksymalne i minimalne wartości w przypadku poszczególnych produktów.

Kolejną kwestią są czynniki klimatyczne, które panują w konkretnym regionie. Jeśli na przykład mamy do czynienia z częstymi i obfitymi opadami śniegu, to konieczny będzie wybór solidniejszego materiału, który zniesie obciążenia. Ponadto istotne mogą okazać się też silne wiatry albo intensywne nasłonecznienie.

Co jeszcze powinno mieć znaczenie przy wyborze pokrycia dachowego?

Dla niektórych inwestorów znaczenie z pewnością będzie miał stopień tłumienia hałasu przez pokrycie dachowe. W tej kwestii najlepiej wypada dachówka ceramiczna oraz dachówka betonowa. Wspomniany czynnik jest szczególnie istotny w przypadku zamieszkałych poddaszy.

Istotna jest też trudność wykonania. Wszystko bowiem zależy od tego, czy inwestor planuje zatrudnić profesjonalną ekipę dekarską. Na przykład dachówka ceramiczna wymaga odpowiednich umiejętności i precyzji, a montaż najlepiej powierzyć specjalistom.

dach na tle nieba

Certyfikaty i referencje

certyfikat
certyfikat
certyfikat
certyfikat
certyfikat
certyfikat
certyfikat
certyfikat
certyfikat

Partnerzy Gresbud

partnerzy Gresbud
partnerzy Gresbud
partnerzy Gresbud
partnerzy Gresbud
partnerzy Gresbud